1. خانه
 2. حمل و نقل
 3. حمل و نقل هوایی حیوانات

حمل و نقل هوایی حیوانات

شرکت حمل و نقل هوایی حیوانات

حمل و نقل هوایی حیوانات از جمله مواردی است که همیشه در میان صاحبین حیوانات خانگی و افرادی که قصد انجام این کار را دارند مطرح می­شود. به طور کلی پروسه حمل هوایی دام زنده و دیگر حیوانات فرآیندی کاملا پیچیده­ای است که به اخذ مجوزهای خاص از سازمان دامپزشکی و غیره بستگی دارد. در این مطلب قصد داریم تا به شکل اختصاصی به موضوع حمل هوایی حیوانات بپردازیم و چگونگی انجام این امر را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه همراه پارس سریر پرواز باشید.

امروزه حمل و نقل هوایی حیوانات به دلایل مختلف انجام می­گردد و بسیاری از افراد که در حال مهاجرت هستند تمایل دارند که حیوان خانگی را همراه با خود ببرند. باید گفت که حمل هوایی حیوانات با وجود همه دشواری­ها فرآیندی ممکن است و به قوانین گمرکی مبدا و مقصد و اخذ گواهی­های بهداشتی مربوطه بستگی دارد.

معمولا شرکت­های هواپیمایی اجازه ورود حیوانات را به داخل کابین مسافران نمی­دهند و برای انجام این کار باید پس از اطلاع از شرایط خاص، حیوان در قسمت پایانه مسافری پذیرش و در سالن دریافت بار به صاحبش تحویل داده شود. باید اشاره کرد در صورتی که صاحب حیوان در داخل پرواز نباشد، پس از پذیرش در پایانه مسافری، شخصی که نامش در بارنامه ثبت شده باشد می­تواند حیوان را در سالن دریافت بار تحویل گیرد.

مدارک و گواهی­های مورد نیاز برای ارسال حیوانات با هواپیما

 همانطور که گفته شد حمل حیوان با هواپیما فرآیندی پیچیده است و می­بایست پیش از انجام این کار قوانین و مقررات گمرک مبدا و مقصد بررسی شود. از نمونه مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل هوایی حیوانات می­توان به گواهی معتبر بین المللی سازمان دامپزشکی مبدا، گواهی رسمی سازمان قرنطینه دامپزشکی مقصد، مدارک و تاییدیه واکسیناسیون، شناسنامه حیوان، تکمیل فرم مربوطه و پرداخت هزینه حمل اشاره کرد.

 • گواهی معتبر بهداشتی بین المللی سازمان دامپزشکی کشور مبدا
 • گواهی رسمی سازمان قرنطینه دامپزشکی مقصد
 • مدارک و تاییدیه واکسیناسیون حیوان
 • شناسنامه حیوان
 • تکمیل فرم سه صفحه­ای مربوطه
 • فیش پرداخت هزینه حمل حیوان زنده

جهت استفاده از خدمات و مشاوره رایگان با شماره های 02166928276- 09105949623تماس حاصل فرمایید.

حمل هوایی حیوانات

شرایط پذیرش حمل و نقل هوایی حیوانات

صاحب یا شخص انتقال دهنده حیوان باید در هنگام تهیه بلیط نسبت به دریافت کد AVIH اقدام نماید و یک روز قبل از حرکت با فرودگاه و شرکت هواپیمایی هماهنگی لازم را انجام دهد تا در روز حمل، مشکل ناگهانی و خاصی بوجود نیاید.

باید در نظر گرفت که پذیرش حیوانات امری زمان­بر است و به این ترتیب پیشنهاد می­گردد تا صاحب یا انتقال دهنده حیوان 3 ساعت قبل از پرواز خارجی و 2 ساعت قبل از پرواز داخلی در سالن پذیرش حضور داشته باشد.

برای انتقال سگ و گربه باید سن آنها از 10 ماه و بعضا در برخی کشورها از 12 ماه گذشته باشد. همچنین باید اشاره کرد که جوجه پرندگان نیز از جمله موارد ممنوعه برای پذیرش هستند.

در مورد حیواناتی مانند سگ و گربه باید گفت که هر شخص می­تواند نهایتا دو قلاده سگ یا گربه را منتقل کند و اگر حیوان مورد نظر پرنده باشد، هر فرد نهایتا قادر است 10 پرنده را پذیرش و بارگیری نماید.

چند ساعت پیش از سفر باید میزان کمی غذای سبک به حیوانات داده شود تا در طول پرواز مشکل خاصی بوجود نیاید. همچنین در طول پرواز قفس حیوان باید شرایط کاملا مساعدی داشته باشد و در حدود 2 ساعت آب در اختیار حیوان قرار گیرد.

ویژگی­های قفس حیوان برای تایید پذیرش

همانطور که گفته شد قفس حیوان باید شرایط مساعد و استانداردی داشته باشد و در غیر این صورت شرکت هواپیمایی از پذیرش حیوان خودداری می­کند. از جمله ویژگی های قفس مورد تایید می­توان به اندازه مناسب قفس، داشتن قفل، داشتن تهویه مناسب اشاره کرد.

 • قفس حیوان برای حمل هوایی باید متناسب با وزن و اندازه آن انتخاب شود و به گونه­ای باشد تا حیوان بتواند به راحتی بیاستد و پوزه نیز در وضعیت راحت قرار گیرد.
 • قفس مورد تایید باید دارای منفذ و تهویه مناسب باشد تا در هنگام پرواز مشکل تنفسی بوجود نیاید.
 • کف قفس می­بایست با پد یا وسیله مناسب پوشانده شود و محلی برای قرار دادن آب در داخل آن تعبیه شده باشد.
 • درب قفس باید قفل داشته باشد و همچنین کف آن نباید دارای چرخ باشد.
 • مشخصات صاحب یا انتقال دهنده حیوان نیز باید بر روی قفس قرار گیرد.

طریقه محاسبه هزینه حمل و نقل هوایی حیوانات

برای پست سریع خارجی حیوانات بر حسب نوع و وزن حیوان هزینه­ای به جهت اضافه بار باید پرداخت شود. باید گفت در صورتی که شخص، بار خاصی هم نداشته باشد برای انتقال هوایی حیوان می­بایست اضافه بار پرداخت نماید. به این ترتیب برای محاسبه هزینه حمل پرندگان، وزن پرنده به همراه قفس در 4 ضرب و برای انتقال سگ یا گربه، وزن کامل حیوان به همراه قفس در 2 ضرب می گردد و عدد حاصله به اضافه بار افزوده می­شود.

پست هوایی حیوانات

پست هوایی حیوانات

در برخی کشور ها اداره پست علاوه بر ارسال مرسولات کار نقل و انتقالات حیوان را نیز انجام می­دهد. به عنوان مثال شخصی حیوان خانگی خود را به اداره پست آورده و پس از پرداخت هزینه پست حیوانات و تکمیل فرم­های مربوطه کار حمل حیوان را انجام می­دهد. در کشور ایران اداره پست به هیچ عنوان حیوان را پذیرش نمی­کند و در حال حاضر شرایط انتقال از طریق پست میسر نمی­باشد.

شرکت حمل و نقل هوایی حیوانات

امروزه شرکت های معتبری در زمینه فریت بار و کارگو در داخل کشور مشغول به کار هستند که در صورت انتخاب می­توان کار ارسال حیوانات با هواپیما را به آنها واگذار نمود. در حالت عادی هر فرد می­تواند شخصا کار پست سریع هوایی حیوان خانگی خود را انجام دهد اما ممکن است که پیچیدگی شرایط، این امر را دشوار و غیر ممکن نماید. انتخاب شرکت حمل و نقل هوایی حیوانات گزینه مناسبی برای انجام سریع این امر و گرفتن مشاوره برای انجام صحیح فرآیند است.

برچسب ها:
[امتیاز 1 ]

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست