1. خانه
  2. حمل و نقل
  3. فریت بار به کانادا

فریت بار به کانادا

فریت بار به کانادا

فریت بار به کانادا

پست هوایی به کانادا یا فریت بار یکی از موضوعاتی به شمار می‌آید که امروزه برای بسیاری از افراد و مشاغل مهم و حیاتی است. از همین رو داشتن اطلاعات کامل در رابطه با مسیر ارسال و شرایط لازم یکی از موضوعات مهم محسوب می‌شود. البته بسیاری از افراد معتقد هستند که می‌توانند با استفاده از راه‌های زمینی یا آبی کالا یا آنچه می‌خواهند را جا‌به‌جا کنند.

در رابطه با این موضوع باید گفت که این شیوه‌ها همگی قابل‌استفاده هستند، اما اگر شما به دنبال یک راه مناسب، قابل‌اطمینان و سریع برای جابه‌جایی بارهای مورد نظر خود هستید، پست هوایی به کانادا مناسب‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود. بنابراین در این بخش تصمیم داریم به تمام موارد مربوط به فریت بار  از جمله نحوه انجام و قیمت فریت بار به کانادا بپردازیم تا شما با آن‌ها آشنا شوید و در صورت نیاز از این خدمات استفاده کنید.

منظور از فریت بار به کانادا چیست؟

اولین موضوعی که شاید برای شما سوال ایجاد کند این است که فریت بار چیست؟ در راستای پاسخ به این سوال باید گفت که در این روزها شیوه‌های گوناگونی برای انتقال بار وجود دارد که در شرکت‌های حمل‌ونقلی به اجرا در می‌آیند. یکی از روش‌های رایج فریت بار است که در بسیاری از شرایط از آن استفاده می‌شود.

این شیوه از حمل‌ونقل به‌صورت هوایی، دریایی و زمینی ریلی قابل انجام است و به‌طور کلی این‌گونه عمل می‌کند که شما بارهای مورد نظر خود را به شرکتی که کار انجام می‌دهد می‌سپارید و سپس آن را در کشور مورد نظر تحویل می‌گیرید. حال ما تصمیم داریم در این مقاله در رابطه با فریت بار به کانادا که یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرین به شمار می‌آید صحبت کنیم.

پست هوایی به کانادا یا همان فریت بار زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما تصمیم دارید برای مثال به کانادا مهاجرت کنید و به همین دلیل می‌خواهید که وسایل خانه خود را به‌طور کامل با خود ببرید. مسلما در چنین شرایطی شما امکان حمل اثاث خانه خود توسط هواپیمای مسافربری را نخواهید داشت؛ از همین رو باید از شیوه دیگری برای حمل‌ونقل استفاده کنید که این شیوه همان پست هوایی به کانادا است.

در حقیقت باید گفت که فریت بار برای بارهای تجاری یا برای مثال زمانی که قصد صادرات یک محصول را دارید مناسب نخواهد بود و امکان استفاده از آن برای چنین شرایطی وجود ندارد. به‌طور معمول فریت بار زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فرد قصد مهاجرت به کانادا را دارد و تصمیم می‌گیرد که وسایل و لوازم قدیمی را با خود ببرد‌. دقت داشته باشید وقتی که شما بار را به شرکت هواپیمایی می‌سپارید، محموله به سمت مرز کانادا ارسال می‌شود.

در ادامه Canada Border Services Agency یا آژانس خدمات مرزی کانادا که اختصارا به آن CBSA می‌گویند، این محموله را بررسی می‌کند تا از طبقه‌بندی صحیح و پرداخت تعرفه‌های مناسب با آن اطمینان حاصل کند‌. بنابراین شما باید در ابتدا با نحوه عملکرد این آژانس خدمات مرزی کانادا آشنا شوید و مقررات آن را بدانید تا پس از بررسی شرایط و هزینه فریت بار به کانادا بتوانید محصول و محموله خود را به کشور مورد نظر ارسال کنید.

جهت استفاده از خدمات و مشاوره رایگان با شماره های 02166928276- 09105949623تماس حاصل فرمایید.

مزیت‌های در نظر گرفته شده برای فریت بار به کانادا

پست هوایی به کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای ارسال محموله و کالاهای مورد نظر است. حال شاید برای شما سوال پیش آید که مزیت‌های در نظر گرفته شده برای این شیوه چیست و چرا باید از این شیوه برای ارسال کالاها استفاده کرد؟ در ادامه به مهم‌ترین و موثرترین مزایا که باعث می‌شوند این شیوه از ارسال کالا مورد توجه قرار گیرد می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

  • ارسال محموله در کوتاه‌ترین زمان با بالاترین سرعت
  • هزینه مناسب و منطقی
  • امنیت و تضمین سلامتی کالا و محموله

مدارک لازم برای پست هوایی به کانادا

اگر از افرادی هستید که تصمیم به استفاده از پست هوایی به کانادا دارید، لازم است بدانید که برای این کار شما باید مدارکی را تهیه، تکمیل و آماده کنید. از جمله این مدارک باید به بارنامه، فاکتورهای تجاری و اظهارنامه صادرکننده یا SED اشاره کرد.

علاوه‌بر این موارد شما باید تعیین کنید که محموله شما که تصمیم به ارسال آن دارید، تحت قوانین و محدودیت‌ها است یا خیر. از همین رو گاهی اوقات شما باید مجوز واردات و صادرات کالای مورد نظر خود را از آن طرف مرز که به آن مجوز مبدا یا NAFTA گفته می‌شود دریافت کنید. دقت داشته باشید که ارسال و ارائه مدارک به شکل کامل ضروری است؛ چرا که در غیر این صورت محموله مورد نظر شما با تاخیر به مقصد خواهد رسید.

پست هوایی به کانادا

برای فریت بار به کانادا یک شرکت معتبر را انتخاب کنید

همان‌طور که می‌دانید امروزه تعداد شرکت‌های فعال در زمینه حمل‌ونقل به‌طور چشمگیری افزایش داشته‌اند و امور مختلف مربوط به این موضوع را انجام دهند. از همین جهت شما باید یک شرکت حمل‌ونقل را انتخاب کنید که از فعالیت آن مطمئن هستید. از همین رو باید به برخی از مسائل توجه داشته باشید و آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید. از جمله این مسائل باید به تجربه شرکت، رتبه‌ای که در سال‌های فعالیت به دست آورده، خدماتی که ارائه می‌دهد، شهرت و اعتباری که دارد اشاره کرد.

موضوع قیمت فریت بار به کانادا از دیگر مسائلی به شمار می‌آید که باید به آن نیز توجه داشته باشید. مطمئنا هیچ‌کسی تمایلی به پرداخت هزینه‌های زیاد و غیرمنطقی ندارد. این موضوع ارتباط مستقیمی با شرکتی که شما برای حمل‌ونقل انتخاب می‌کنید دارد، پس شرکتی را برای پست هوایی به کانادا برگزینید که علاوه‌بر ارائه خدمات در بهترین کیفیت، مناسب‌ترین قیمت را نیز از شما دریافت کند.

قیمت فریت بار به کانادا

در رابطه با قیمت فریت بار به کانادا باید گفت که امکان اعلام یک هزینه ثابت و مشخص وجود ندارد، چرا که این موضوع به عوامل مختلفی وابسته است؛ اما به‌طور کلی قیمت پست هوایی به کانادا پس از بررسی هزینه‌هایی چون هزینه بسته‌بندی کالا، هزینه شرکت برای ثبت و ارسال کالا، ارزش بار شما، وزن و ابعادی که کالا دارد و مبداای که هستید تعیین می‌شود. البته در کنار تمام این موارد هزینه گمرک را نیز باید در نظر گرفت.

مراحل فریت بار به کانادا

  • مشاوره با کارشناسان شرکت حمل‌ونقل: برای استفاده از خدمات پست هوایی به کانادا باید مراحل گوناگونی به ترتیب انجام شود. اولین مرحله مشاوره تلفنی یا حضوری با کارشناسان مجموعه انتخابی شما است و باید در این صورت با افراد کارشناس مشورت کنید و نوع بار، شهر مبدا، شهر مقصدی که در کانادا مدنظرتان است و زمان حدودی ارسال کالا را اعلام کنید. سپس کارشناسان با استفاده از اطلاعاتی که از شما دریافت کرده‌اند بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهند.
  • انجام بسته‌بندی برای پست هوایی به کانادا: اگر شما تصمیم به استفاده از پست هوایی به کانادا دارید، باید محموله شما در پالت‌های چوبی یا فلزی بسته‌بندی شود. دقت داشته باشید که اگر بسته‌بندی بر اساس استانداردهای بین‌المللی انجام نشود، مشکلاتی را در ادامه برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین باعث می‌شود که خسارت زیادی به محموله شما وارد شود. از همین جهت انجام بسته‌بندی مناسب برای پست هوایی به کانادا را به شرکت مورد نظر بسپارید و مطمئن شوید که آن‌ها بر اساس استانداردها بسته‌بندی را انجام می‌دهند.
  • انجام تشریفات گمرکی: پس از بسته‌بندی و آماده شدن محموله باید تشریفات گمرکی پشت سر گذاشته شود. مسلما در چنین شرایطی ماموران در جهت بررسی محموله شما اقدامات لازم را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که همه‌چیز به شکل قانونی در حال انجام است و کالای مورد نظر شما مشکلی برای خروج از کشور ندارد.
  • تحویل بار به هواپیما: پس از آن که بارنامه معتبر هوایی صادر شد، محموله به هواپیما تحویل داده می‌شود. دقت داشته باشید که در هواپیما شرایط به‌طور کامل فراهم می‌شود که کالا شما هیچ آسیبی نبیند، اما اگر پس از تحویل بار متوجه شدید که مشکلی وجود دارد باید حتما آن را گزارش دهید.
فریت بار به کانادا

امکان ارسال چه محموله‌هایی به کانادا وجود دارد؟

اگر تصمیم به استفاده از خدمات مربوط به پست هوایی خارجی به کانادا دارید، باید بدانید که چه چیزهایی را می‌توانید به کانادا بفرستید و چه چیزهایی جزء موارد ممنوعه به شمار می‌آیند. از این رو باید متذکر شد که برخی از وسایلی که به‌صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنید، خطرناک هستند و ممکن است که در زمان پست هوایی به کانادا موجب خسارت‌های مالی و جانی شوند، به همین دلیل امکان ارسال آن‌ها به کانادا وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید محصولاتی مانند وسایل منزل که شامل مبلمان، فرش، ظروف، کتاب، لباس، سبزی خشک شده، خشکباری که قابلیت سبز شدن نداشته باشند و… را به کانادا ارسال کنید؛ البته قیمت فریت بار به کانادا برای هر محموله متفاوت خواهد بود.

 از طرفی امکان ارسال هر نوع وسیله‌ای که با باتری کار می‌کند، اسپری، لوازم‌آرایشی مانند رژلب، شامپو، نرم‌کننده، مواد غذایی که امکان فاسد شدن دارند، دانه و بذری که سبز می‌شود، ترشیجات، هر نوع مایعات الکلی و غیرالکلی مانند آبلیمو و سرکه، یخچال (به دلیل گازی که دارد، یک کالای خطرناک محسوب می‌شود)، کنسرویجات و داروها نیز وجود ندارد.

 آیا برای ارسال کالا باید شخص مالک حضور داشته باشد؟

 خیر اگر شما داخل ایران نیستید و شخص دیگری تصمیم دارد که برای شما وسایل را بفرستد، باید بدانید که هیچ مشکلی در این باره وجود ندارد و کارشناسان شرکت مورد نظر پس از این که بازدید محموله را انجام دادند و مطمئن شدند که مشکلی در رابطه با آن وجود ندارد، اقدامات را انجام می‌دهند و کالا را به خارج از کشور ارسال می‌کنند. البته توجه داشته باشید که شخصی باید به‌عنوان مسئول و صاحب بار در فرودگاه حضور پیدا کند و از صحت ارسال کالا مطمئن شود.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مقاله در رابطه با پست هوایی و قیمت فریت بار به کانادا صحبت کردیم و هر آنچه لازم بود بدانید را گفتیم. اکنون شما می‌توانید در صورت تصمیم به انجام این کار بهترین تصمیمات را بگیرید و محموله مورد نظر خود را به کشور کانادا ارسال کنید.

برچسب ها:
[امتیاز 2 ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست