1. خانه
  2. حمل و نقل
  3. راهنمایی ارسال بار هوایی

راهنمایی ارسال بار هوایی

درباره ارسال بار از طریق هوا

درباره ارسال بار هوایی باید این چنین بیان نمود. پست سریع هوایی همانطور که از نامش مشخص است، یعنی کالا و یا ارسال بار از طریق هوا صورت گیرد. در واقع ارسال یک بسته و محموله های مختلف از طرق مختلفی همچون حمل و نقل زمینی، ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی صورت می گیرد.

این روش ها هر یک مزایا و معایبی دارد. پست از طریق هوایی امتیازات متعددی دارد، یکی از این امتیازات سرعت و مدت زمان ارسال می باشد. در واقع زمانی که برای ارسال یک بسته در پست هوایی صرف می گردد، به میزان بسیاری در انتخاب و استقبال از این نوع حمل و نقل تاثیر داشته است. در واقع پست هوایی بسیار سریع انجام می شود و البته هزینه بالایی نیز در مقایسه با انواع روش های حمل و نقل دارد.

در ارسال بار از طریق هوا به کشورهای مختلف سرویس های متعددی وجود دارد.

  • سرویس door to door ؛ سرویس درب تا درب
  • سرویس Airport to door ؛ سرویس دریافت در فرودگاه و تحویل در محل
  • سرویس Airport to Airport ؛ اخذ بار در فرودگاه مبدا و تحویل در فرودگاه مقصد
  • سرویس Door to Airport ؛ دریافت بار در محل و تحویل در فرودگاه مقصد

جهت استفاده از خدمات و مشاوره رایگان با شماره های 02166928276- 09105949623تماس حاصل فرمایید.

در بدو ورود انواع سرویس ها برای مشتریان شرح داده می شود و پرسنل شرکت به طور تخصصی بارها را برای ارسال به خارج از کشور، بسته بندی می نمایند. دریافت بار در محل مورد نظر مشتری و یا فرودگاه انجام می شود. البته تحویل آن نیز در محل مسکونی یا فرودگاه صورت می گیرد. برای ارسال یک بسته باید به راهنمایی ارسال بار از طریق هوا آن مرسوله نیز توجهی خاص نمود.

پست هوایی خارجی

ارسال بار از طریق هوا به دو نوع تقسیم می گردد. نوع اول پست هوایی داخلی و نوع دوم پست هوایی خارجی می باشد.

ارسال بار از طریق هوا خارجی یا پست هوایی بین المللی نیز به نوعی از خدمات پستی اطلاق می گردد، که در آن مرسولات پستی و انواع کالا به خارج از کشور ارسال می گردند. این نوع از ارسال بار و کالا سریع ترین نوع ارسال است. البته در این نوع ارسال بار از طریق هوا خارجی، خدمات متعددی مثل خدمات درب به درب و امکان رهگیری مرسوله به مشتریان نیز ارائه می دهد.

وزن و یا حجم بار در پست هوایی و ارسال بار از طریق هوا نقش بسزایی در تعیین هزینه ارسال دارد. به بیان دیگر برای بارهای سنگین و حجیم از Volume Weight و برای بارهای با حجمی نرمال از وزن حقیقی و یا Gross Weight  بهره جسته می شود.

هزینه ارسال بار به خارج از کشور بر مبنای زمان و سطح کیفی خدمات عرضه شده، متفاوت می باشد. در واقع با تمام این مسائل باز هم این مبلغ اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. در نتیجه ارسال بار از طریق هوا به شکل فریت و کارگو وابسته به عوامل متعددی می باشد.

راهنمایی ارسال بار از طریق هوا

گاهی ارسال مرسولات و محموله های مختلف با راهنمایی ارسال بار از طریق هوا تسهیل می گردد. در واقع برای شناخت قالب های مختلفی که برای پست بسته های مختلف ارائه می گردد، بایستی به راهنمایی و مطالب مربوط به این هر نوع قالب یا روش واقف شد.

ارسال بار از طریق هوا مزیت های بی شماری دارد، که می توان هزینه بالای آن را نادیده گرفت. ارسال انواع اسناد، مکاتبات، مرسوله های کوچک مثل کتاب، هدایا و حتی بارهای بزرگی مانند وسایل خانه از طریق پست هوایی صورت می گیرد.

 به طور نمونه در شیوه ارسال بار از طریق هوا به خارج از کشور، از طریق کارگو، وجود کارت بازرگانی ضروری است. در نتیجه قبل از انتخاب روش کارگو که مختص بازرگانان و تجار است، ابتدا بایستی به موارد و نکات مهمی که در مورد این روش وجود دارد، آگاه شد.

نکات مهم در ارسال بار از طریق هوا

از نکات مهم در ارسال بار از طریق هوا باید به نحوه درست بسته بندی بار و نوع بار دقت فراوانی شود. یکی دیگر از نکاتی که در پست هوایی مهم است، شناخت روش های پست مرسولات هوایی و شرایط مربوطه به آنها می باشد. در واقع در روش فریت بار می توان وسایل منزل را نیز جابجا نمود. کسانی که به خارج از ایران مهاجرت می کنند، برای حمل تجهیزات و وسایل خود می توانند از این روش استفاده نمایند. در واقع از نکات مهم در ارسال بار از طریق هوا در روش فریت باید چند روز قبل از سفر اقدام به ارسال خود نمود، تا همزمان با ورود شخص به مقصد مورد نظر بار نیز به آنجا رسیده باشد.

در روش فریت بار بایستی به این نکات مهم توجه نمود. به عنوان مثال یکی از این نکات وجود بلیط پرواز مسافر و ارائه آن به شرکت حمل و نقل هوایی است.

برچسب ها:
[امتیاز 1 ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست