1. خانه
  2. حمل و نقل
  3. حمل بار هوایی از تهران

حمل بار هوایی از تهران

حمل بار هوایی از تهران

حمل بار هوایی از تهران

همان‌طور که می‌دانید روش‌های گوناگونی برای حمل بار وجود دارد که از میان تمام موارد، شیوه پست سریع هوایی سریع‌تر و مطمئن‌تر به نظر می‌رسد و اگر شما تصمیم به ارسال بار در داخل کشور یا خارج کشور دارید، شیوه هوایی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

امروزه نیز شاهد موارد بسیاری از ارسال بار هوایی از تهران به مشهد، کیش، شیراز، بندرعباس، اهواز و … هستیم؛ اما توجه داشته باشید که حمل بار هوایی شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد که باید در ابتدا از آن‌ها مطلع شوید. از همین رو در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با شرایط مربوط به ارسال بار هوایی از تهران به کیش، مشهد و دیگر شهرها آشنا شوید.

تهیه بیمه باربری

ارسال بار هوایی از جمله اموری به شمار می‌آید که امکان دارد خسارت‌هایی را به دنبال داشته باشد؛ از همین رو داشتن بیمه مناسب به این فعالیت از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین ما برای شما یک پیشنهاد داریم و آن استفاده از بیمه باربری پاسارگاد است. این بیمه یکی از قدیمی‌ترین زمینه‌های بیمه‌ای محسوب می‌شود که از زمان گذشته تابه‌حال برای تجارت و بازرگانی مورد استفاده قرار گرفته و به افراد احساس امنیت و داشتن پشتوانه را داده است.

البته بسیاری از افراد معتقدند که امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه سیستم حمل بار داشته‌ایم، احتمال رخ دادن حادثه کاهش پیدا کرده، اما دقت داشته باشید که حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و امکان دارد محصولات با ارزش شما دچار خسارت شوند و به شما به ضرر زیان بسیاری وارد کنند. در حقیقت می‌توان گفت بیمه باربری نوعی پوشش به شمار می‌آید که می‌تواند خسارات و ضرر و زیان‌های وارد شده به شما در هنگام حمل بار را جبران کند. با توجه به اهمیت این موضوع شرکت بیمه پاسارگاد کلیه محموله‌ها و کالاهایی که شما تصمیم دارید به کشوری دیگر ارسال کنید یا داخل کشور به انتقال آن‌ها بپردازید را تحت پوشش خود قرار داده است.

جهت استفاده از خدمات و مشاوره رایگان با شماره های 02166928276- 09105949623تماس حاصل فرمایید.

در بیمه باربری پاسارگاد چه خطراتی بیمه شده‌اند؟

برای مثال شرایطی را تصور کنید که در زمان ارسال بار هوایی از تهران به مشهد، شیراز، کیش و دیگر شهرها خطرات و حوادثی برای محصولات شما پیش آید. در چنین حالتی بدون شک خسارت‌های کوچک و بزرگی به شما وارد خواهد شد که در ادامه به برخی از این خطرات که تحت پوشش بیمه باربری پاسارگاد در آمده‌اند می‌پردازیم تا از آن‌ها مطلع شوید.

از جمله حوادثی که در ارسال بار هوایی از تهران به کیش می‌تواند برای محصولات و محموله مورد نظر شما پیش آید، می‌توان به آتش‌سوزی، انفجار، برخورد صاعقه و… اشاره کرد. البته توجه داشته باشید که بیمه پوششی را برای برخی از استثنائات در نظر نگرفته است، برای مثال اگر شما بسته‌بندی نامناسبی را برای محصولات در پست هوایی تهران به شیراز خود استفاده کنید و به این دلیل حادثه‌ای پیش آید که موجب خسارت شود، شرکت بیمه مبلغی را به شما در جهت جبران این هزینه پرداخت نخواهد کرد.

مزیت‌های حمل بار هوایی از تهران چیست؟

پست هوایی داخلی یک شیوه مناسب برای تحویل کالاهای با ارزش و مهم به دیگر شهرها و حتی کشورها به شمار می‌آید. همچنین گاهی اوقات زمان تحویل بار اهمیت دارد و محموله باید در مدت‌زمان کوتاهی به مقصد برسد. در چنین شرایطی بدون شک حمل بار هوایی مناسب‌ترین شیوه خواهد بود. در حقیقت مزیت‌های حمل بار هوایی را در پست هوایی تهران به بندرعباس می‌توان ترانزیت سریع محموله، سطح بالای امنیت محصولات، مستندات کمتر، آسان رسیدن محصول به مقصد و … در نظر گرفت.

تا به این‌جا گفته شد که ارسال بار هوایی از تهران به مشهد، کیش، بندرعباس، اهواز و … از سریع‌ترین راه‌های حمل بار محسوب می‌شود که انواع مختلفی دارد و نوع مناسب برای حمل بار با توجه به سه پارامتر زمان تحویل، ارزش کالا و حجم کالا متفاوت خواهد بود. البته باید متذکر شد که هیچ یک از انواع شیوه‌های حمل بار نسبت به شیوه‌ی دیگر برتری ندارند و تنها می‌توانند نیاز شما را به شکل بهتر برطرف کنند. بنابراین توصیه می‌شود ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای هر یک از شیوه‌ها را بررسی کنید تا در هنگام پست هوایی تهران به شیراز، مشهد، بندرعباس و دیگر شهرها بهترین انتخاب را داشته باشید.

به‌طور کلی، حمل بار هوایی به دو صورت انجام می‌شود که این دو حالت را می‌توان چارتر یا بازرگانی در نظر گرفت. تفاوت اصلی که میان این دو وجود دارد، این است که حمل بار هوایی چارتر برای بارهایی که حجم و وزن بالایی دارند مناسب است و شما می‌توانید چنین بارهایی را از طریق این شیوه جابه‌جا کنید. توجه داشته باشید که این شیوه در زود رسیدن بار به مقصد نیز تاثیر دارد؛ چرا که کوتاه‌ترین و سریع‌ترین مسیر برای انتقال محموله انتخاب می‌شود. البته کالا و محصولات نیز بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، به چند دسته تقسیم می‌شوند که آن‌ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

کالاهای عمومی: کالاهایی که به‌طور معمول بین شهرها و حتی کشورها جابه‌جا می‌شوند. برای مثال می‌توان به جواهرات، دارو، ساعت‌های مچی و … که برخی از آن‌ها ارزش بالایی دارند، اشاره کرد.

کالاهای ویژه: برخی از محصولات خطرناک هستند، برخی به کنترل درجه حرارت نیاز دارند و شرایط ویژه‌ای برای نگهداری آن‌ها نیاز است. در حقیقت باید گفت برای انتقال آن‌ها به برآورده کردن شرایط گوناگونی نیاز خواهد بود.

کالا و بارهای معمولی: کالا و بارهای معمولی به محموله‌هایی گفته می‌شود که برای هواپیما خطرناک نیستند و مشکلی را ایجاد نمی‌کنند. از جمله این کالاها می‌توان به پاکت، کتاب‌ها، لوازم‌آرایش، لوازم منزل به‌جز شکستنی‌ها، صنایع‌دستی، فرش و … اشاره کرد.

کالاهای فاسدشدنی: این محصولات همان‌طور که از نامشان مشخص است، بسیار حساس هستند و اگر شرایط به‌درستی برای آن‌ها تامین نشود، فاسد خواهند شد. از همین رو باید در انبار هواپیما شرایط مناسب برای آن‌ها ایجاد شود. از جمله این محصولات در ارسال بار هوایی از تهران به کیش می‌توان محصولات کشاورزی مانند میوه، لبنیات، داروهای فاسدشدنی، کیت‌های آزمایشگاهی، اعضای بدن انسان و … را نام برد‌.

بارهای سبک اما پرحجم: این دسته از کالاها شامل مواردی می‌شوند که حجم آن‌ها در مقایسه با وزنشان بیشتر است.

حمل حیوانات (بدون داشتن همراه): از دیگر محموله‌هایی که می‌توان با استفاده از شیوه هوایی آن‌ها را به یک مقصد دیگر فرستاد، حیوانات زنده هستند که سگ، گربه، پرندگان و مواردی از این دست شامل آن‌ها می‌شود. برای ارسال چنین محموله‌هایی باید قفس و شرایط مناسب برای ارسال حیوان فراهم شود تا مشکلی به وجود نیاید و همچنین دقت داشته باشید که حیوان باید از نظر بهداشتی نیز کاملا توسط پزشک معاینه شود و گواهی سلامت دریافت کند.

حمل بار هوایی از تهران

سرویس‌های در نظر گرفته شده برای حمل هوایی

پست و ارسال بار هوایی از تهران به کیش و سایر شهرها به شکل‌های گوناگون انجام می‌شود که شما می‌توانید بر اساس مقصد مورد نظر و کالایی که تصمیم به ارسال آن دارید، یکی از موارد را انتخاب کنید. در ادامه انواع این سرویس‌ها را نام خواهیم برد تا با آن‌ها آشنا شوید.

  • درب به درب (DTD)
  • فرودگاه مبدا تا درب مقصد (ATD)
  • فرودگاه مبدا به فرودگاه مقصد (ATA)
  • درب مبدا تا فرودگاه مقصد (DTA)
  • خرید، حمل، ترخیص و تحویل (DDP)

حمل هوایی اکسپرس

تا به این‌جا در رابطه با ارسال بار هوایی از تهران به مشهد، کیش، شیراز، اهواز بندرعباس و یا دیگر شهرها صحبت کردیم. همچنین به بررسی دو شیوه پرواز و انواع کالاها نیز پرداختیم. حال باید بدانید که سه نوع دیگر از روش‌های ارسال هوایی محموله در پست هوایی تهران به شیراز وجود دارد که شامل اکسپرس، اقتصادی و منظم (Regular) می‌شوند.

 اولین موردی که در رابطه با آن تصمیم داریم صحبت کنیم، حمل هوایی اکسپرس است. این شیوه از حمل‌ونقل برای تحویل بار در هر نقطه از جهان در عرض 24 تا 48 ساعت انجام می‌شود و مناسب برای بارهایی است که وزنی برابر با 100 تا 150 کیلوگرم دارند. دقت داشته باشید شرکت‌هایی که همچنین سرویسی ارائه می‌دهند، سلامت کالای شما را تضمین می‌کنند و آن را تا مقصد مورد نظر به شکل صحیح و سالم می‌رسانند. باید متذکر شد که در این شیوه محصول و محموله مورد نظر از شما در محل دریافت می‌شود و سپس از طریق ارسال اکسپرس در محل گیرنده تحویل داده خواهد شد.

از دیگر مزیت‌هایی که این شیوه از حمل هوایی در اختیار شما قرار می‌دهد، این است که می‌توانید از طریق اینترنت و سیستم ره‌گیری مسیر حرکت محصول خود را پیگیری کنید و از موقعیت آن مطلع شوید. علاوه‌بر این موضوع امکان استفاده از خدمات door to door نیز وجود دارد. در حقیقت محصولاتی که از این طریق ارسال می‌شوند، زمان ترانزیتی برابر با یک تا دو روز دارند و در پست هوایی تهران به شیراز از طریق اولین و بهترین پرواز به مقصد مورد نظر خود ارسال می‌شوند. باید متذکر شد که این شیوه از ارسال هوایی در ارسال بار هوایی از تهران به کیش در مقایسه با دیگر روش‌ها هزینه بیشتری را نیز در کنار مزیت‌ها به همراه خواهد داشت.

حمل هوایی اقتصادی

یکی دیگر از شیوه‌هایی که می‌توانید برای ارسال بار هوایی از تهران به مشهد، شیراز، اهواز، بندرعباس و … انتخاب کنید، حمل هوایی اقتصادی است. همان‌طور که از نام این شیوه به نظر می‌رسد، هزینه در نظر گرفته شده برای آن نسبت به سایر روش‌ها کمتر خواهد بود؛ همچنین حجم محصولی که شما می‌توانید از طریق این شیوه به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید نیز بیشتر است. البته این نکته را نیز باید یادآور شد که به دلیل این موضوع زمان تحویل نسبت به شیوه اکسپرس کمی طولانی‌تر خواهد شد و محموله بین 5 تا 7 روز به مقصد مورد نظر خواهد رسید.

حمل هوایی کالاهایی خطرناک

حمل هوایی منظم (Regular)

دیگر شیوه مورد نظر برای پست هوایی تهران به اهواز، شیراز، کیش، مشهد و … حمل هوایی منظم (Regular) است که سرویس قراردادی را برای حمل کالا در نظر می‌گیرد و به‌طور میانگین مدت‌زمان سه روز طول می‌کشد تا محموله به مقصد مورد نظر برسد. در رابطه با قیمت آن نیز باید گفت کمتر از خدمات اکسپرس و کمی بیشتر از روش اقتصادی خواهد بود.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله در رابطه با ارسال پست هوایی تهران به شیراز، ارسال بار هوایی از تهران به کیش و از تهران به دیگر مقصدها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین در رابطه با بیمه‌ای که شما می‌توانید برای چنین هدفی تهیه کنید نیز صحبت کردیم. اکنون شما می‌توانید با در نظر گرفتن چنین اطلاعاتی، بهترین تصمیمات را در جهت ارسال بار هوایی بگیرید.

برچسب ها:
[امتیاز 1 ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست