1. خانه
 2. حمل و نقل
 3. فریت بار چیست ؟

فریت بار چیست ؟

فریت بار هوایی

فریت بار چیست ؟

فریت بار درواقع فرآیند حمل کالا و محموله از طرق زمینی، دریایی یا هوایی است. خود بار را می توان کالای حمل شده با کامیون ، قطار ، کشتی یا هواپیما تعریف کرد.

کلمه ی فریت بار که معمولاً با حمل و نقل همراه است  از طریق کامیون ها ، واگن های راه آهن و کشتی های بزرگ حمل کانتینر انجام می شود.

مزایای استفاده از فریت بار

فریت بار برای رسیدن به موقع کالا به مقصد، با خیال راحت و به صورت مقرون به صرفه است. اعم از فریت بار زمینی ، دریایی یا فریت بار هوایی ، مزایای مختلفی در نظر گرفته شده است:

شرکت فریت بار:

هنگامی که قرار است بار مهمی را ارسال کنید، اگر می خواهید مطمئن شوید که کالای شما راحت و به موقع به مقصد می رسد، از ارائه دهندگان خدمات باربری شرکت فریت بار که با کیفیت بالا کار می کنند؛ کمک بگیرید.

صرفه جویی در هزینه های فریت بار

 ممکن است به خاطر مشغله های کاری وقت کافی برای تحقیق در مورد شرکت فریت بار، دریافت قیمت و یافتن بهترین نرخ برای حمل بار خود نداشته باشید. بنابراین برای حمل بار باید نرخ های رقابتی را از طریق شرکت های فریت بار واجد شرایط، پیدا کنید.

فریت بار به موقع

 هنگامی که زمان ارسال بار برای شما اهمیت بالایی دارد و شما مجبور هستید که در یک محدوه ی زمانی کم آن را به دست مشتریان خود برسانید. با در دسترس بودن خدمات حمل بار در سطح بالا، می توانید روشی را که متناسب با زمان محدودی که  در اختیار شماست، انتخاب کنید.

حالت های فریت بار

چندین حالت فریت بار وجود دارد؛ از جمله ارسال بار با وسایل نقلیه ی کوچک تر از کامیون ، کامیون، وسایل نقلیه ی متوسط، وسایل نقلیه ی سریع. ما در زیر هر یک از این موارد را توضیح داده ایم:

وسایل نقلیه کوچک تر از کامیون: برای بار های کوچک

کامیون: برای بار های بزرگ

وسایل نقلیه متوسط: به طور معمول به حمل و نقل با ترکیبی از ریل و کامیون اشاره دارد.

حمل و نقل سریع فریت بار: پست سریع هوایی به حمل و نقل بحرانی گفته می شود که در آن باید فریت بار به سرعت تحویل شود. حمل بار سریع اغلب با کامیون یا فریت بار هوایی انجام می شود.

فریت بار چیست ؟

تجهیزات کامل فریت بار با کامیون

تجهیزات مورد استفاده برای فریت بار کامیون ممکن است بسته به نوع کالا متفاوت باشد. در اینجا چند نوع متداول تجهیزات حمل بار وجود دارد:

ون: ون متداول ترین نوع ارسال فریت بار است که توسط شرکت فریت بار استفاده می شود. این نوع حمل ونقل یک روش معمول برای فریت بار کالاهای خشک است.

تخت خواب: تجهیزات ضد ضربه برای فریت بار های بزرگ و یا شکننده. Flatbed برای کالاهای شکننده و حساس توصیه نمی شود.

کنترل دما: حمل و نقل کنترل شده با دما، فریت بار کالاهایی است که به شرایط آب و هوایی حساس هستند. حمل و نقل کنترل شده با دما یا در یخچال، به طور معمول برای کالاهای فاسد شدنی یا حساس به دما از جمله محصولات ، داروها ، گوشت ، غذاهای دریایی و لبنیات استفاده می شود.

فریت بار هوایی

خدمات اصلی که می توانند در فریت بار هوایی مورد استفاده قرار گیرند مشمول خدمات زیر هستند:

 • حمل بارهای سنگین و سبک
 • ترخیص کالا از هوا
 • صادرات و تشریفات صادرات هوا
 • حمل اقلام پستی
 • بار کانتینر دار را حمل کنید
 • صدور بارنامه هوای سبک و سنگین داخلی و خارجی
 • خدمات در حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی و یخچال و فریزر

انواع فریت بار هوایی

فریت بار هوایی شامل دو نوع بار است. فریت بار برای حمل کالاهای تجاری و فریت بار برای حمل کالاهای مسافری است. برای فریت بار هوایی کالاهای صادراتی و وارداتی ، به نوعی برای ارسال بار برای اهداف تجاری، متداول ترین مدل حمل و نقل هوایی است که توسط هواپیماهای باری خصوصی حمل می شود.

عواملی که نرخ فریت بار را تعیین می کنند:

وقتی صحبت از فریت بار می شود، برخی از سوالات متداول مربوط به نرخ حمل بار است. اگرچه قیمت به دلایل مختلفی ممکن است متفاوت باشد، اما چند عنصر مشترک برای بررسی وجود دارد:

 1. روش حمل و نقل: روش حمل و نقل مورد استفاده برای فریت بار یک عامل اساسی است.
 2. مبدا و مقصد: هرچه فاصله بین مبدا فریت بار و مقصد نهایی آن بیشتر باشد، نرخ حمل و نقل بالا تر خواهد بود.
 3. اندازه و وزن: ابعاد و وزن فریت بار برای تعیین نرخ بار مهم است. اندازه گیری دقیق وزن برای نرخ ها مهم است.
 4. خدمات ویژه: هر باری که به حمل و نقل ویژه (مواد فاسدشدنی ، مواد شکننده و خطرناک) نیاز داشته باشد احتمالاً هزینه های بالاتری را به دنبال خواهد داشت.
فریت بار چیست ؟

چه چیزی می تواند از طریق فریت بار حمل شود؟

در پاسخ می گوییم؛ هر کالایی!

 بسیاری از شرکت های فریت بار در انواع خاصی از فریت بار ها یا حمل و نقل تخصص دارند و از حالت های مختلف حمل و نقل کالا به مشتریان خود  اطمینان می دهند که بار شما می تواند در هر زمان و جایی که به آن نیاز دارید برسد.

به چه نوع فریت باری نیاز دارید؟

 برای تعیین اینکه کدام راه یا روش فریت بار نیاز شما را برآورده می کند، باید تعدادی از فاکتورها در نظر گرفته شود. متخصصان اختصاصی در شرکت فریت بار می توانند در یافتن راه حل مناسب به شما کمک کند.

تفاوت بسته های ارسالی و فریت بار چیست؟

 فریت بار به محموله های کوچک، سبک و منفردی گفته می شود که معمولاً توسط شرکت فریت بار انتقال داده می شود. ولی بیشتر محموله بسته های کوچک تر محدود می شود.

طبقه بندی فریت بار چیست؟

 طبقه بندی بار یک روش استاندارد است، که برای ایجاد ساختار یکسان قیمت گذاری در هنگام حمل بار برای مصرف کنندگان و شرکت های فریت بار طراحی شده است.

آیا باید از خدمات تحویل کالا استفاده کنم؟

 ارائه دهندگان خدمات بار با داشتن  وسایل مناسب فریت بار خدمات حمل و نقل را ارائه می کنند. آن ها فرایند انتقال بار را  به یک شرکت فریت بار قابل اعتماد می سپارند،  شایان ذکر است برای سپردن این مسئولیت به شرکت فریت بار مورد اعتماد باید در مورد نرخ های رقابتی مذاکره کنید تا به شما کمک کنند که کار را در هر قدم به خوبی پیش ببرید. اگر کسب و کار شما وقت یا منابع لازم برای دریافت بهترین خدمات از شرکت فریت بار را ندارد، خدمات تحویل کالا می تواند برای شما یک انتخاب مفید باشد

[امتیاز 1 ]

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست