1. خانه
  2. حمل و نقل
  3. هزینه حمل و نقل هوایی بار

هزینه حمل و نقل هوایی بار

هزینه هر کیلو بار هوایی

با سلام خدمت تمامی کاربران سایت پارس سریر پرواز در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه های مربوط به حمل و نقل هوایی صحبت کنیم. بی شک این سوال برای شما هم پیش می آید که هزینه هر کیلو بار هوایی چقدر است؟ در ادامه با ما باشید تا بصورت کامل این موضوع را شفاف سازی کنیم.

هزینه حمل بار با هواپیما به چه صورت است ؟

هزینه ارسال بار با توجه به فاکتور های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. برای ارسال بار مسافری به خارج از کشور بهتر است از یک شرکت معتبر در این حوزه بهره بگیرید تا با اطمینان و آرامش خاطر بار مسافری  را به آن ها واگذار کرده و دیگر نگران صحت و سلامت کالا های ارسال شده نباشید. می خواهیم به بررسی فاکتور ها و عوامل تاثیر گذار بر هزینه حمل بار با هواپیما بپردازیم و تعرفه ارسال بار هوایی را ارزیابی کنیم.

هزینه ارسال بار تابع چه عواملی است؟

فریت بار به صورت زمینی، دریایی و به صورت هوایی انجام می شود. هزینه حمل بار با هواپیما از هزینه ارسال بار به صورت زمینی و دریایی بیشتر است. این هزینه ارسال بار بیشتر، مزایایی را نیز با خود به همراه دارد. ارسال بار با هواپیما سرعت و امنیت بالایی دارد. این دو قابلیت مهم یعنی سرعت و امنیت باعث شده است تا مواد فاسد شدنی مانند دارو ها،  نمونه های آزمایشگاهی، میوه و مواد غذایی و مواردی از این دست از طریق هوایی حمل شوند.

جهت استفاده از خدمات و مشاوره رایگان با شماره های 02166928276- 09105949623تماس حاصل فرمایید.

هزینه ارسال بار با هواپیمای داخلی و خارجی

هزینه هر کیلو بار هوایی با استفاده از هواپیمای داخلی با خارجی متفاوت است. قیمت هر کیلو بار هوایی با هواپیما های داخلی مثل  هواپیما های شرکت قشم ایر، ماهان، ایران ایر  بسیار ارزان تر از هزینه هر کیلو بار هوایی با هواپیما های خارجی است. ارسال بار هوایی با خطوط هوایی خارجی به اروپا و آسیا انجام می گیرد.

هزینه هر کیلو بار هوایی خطوط خارجی بر اساس دلار محاسبه می شود. افزایش و یا کاهش قیمت دلار بر تعرفه ارسال بار هوایی تاثیر گذار است. کشور های هدف برای ارسال بار با خطوط خارجی، کشور هایی مثل کانادا، انگلستان، آمریکا، آلمان، استرالیا و … هستند. قوانین LATA  در حوزه ی حمل بار مورد توجه و تبعیت تمامی ایرلاین های خارجی است و هزینه هر کیلو  بار هوایی بر اساس این قانون برای همه ی کشور های اروپایی و آمریکایی تقریبا برابر است،  مگر در مواردی که قرار باشد حمل بار برای جنازه، مواد فاسد شدنی و یا حیوان زنده صورت گیرد.

البته اگر شرکتی خدمات ویژه ای برای حمل بار در نظر بگیرد، در ان صورت قیمت هر کیلو بار هوایی می تواند متفاوت باشد اما باید سعی شود افزایش هزینه ارسال بار یک افزایش  معقول و منطقی و اصولی  و بر اساس تعهد نامه های کاری باشد. در زمینه هزینه حمل بار با هواپیما  شرکت های مختلفی وجود دارد  که در این حوزه به ارائه ی خدمات می پردازند و تعرفه ی خدمات مناسبی نیز دارند.

پست سریع هوایی شرکت پارس سریر پرواز دارای قیمت های متنوعی بوده و همین عمل باعث شده که جزو شرکت های منحصر به فرد هوایی باشد.

هزینه حمل بار با هواپیما

هزینه حمل بار با هواپیما در سریع ترین زمان ممکن

گاهی در ارسال بار فاکتور زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یا گاهی ممکن است بر اثر تاخیر در ارسال  بار، هزینه ها و خساراتی به وجود آید که صرفه جویی در ارسال هوایی باشد. البته باید این نکته را نیز یادآوری نمود که ارسال بار به صورت زمینی یا دریایی هزینه ی کمتری دارد و قیمت هر کیلو بار هوایی به مراتب بیشتر خواهد بود. هزینه هر کیلو بار هوایی برای کالا هایی که  حجم زیاد ولی وزن کمی دارند به شیوه ای دیگر قابل محاسبه است. به طور کلی یک متر مکعب بار باید وزنی در حدود 167 ( یا حداقل 167 ) کیلو گرم داشته باشد و اگر یک متر مکعب معادل 167 کیلوگرم نباشد، آن را 167 کیلو گرم به حساب می آورند. پس یکی از عامل هایی که بر تعرفه ارسال بار هوایی تاثیر گذار است، نحوه ی بسته بندی است.

برای کالا های سبک ولی با حجم زیاد بهتر است بسته بندی تا حد ممکن فشرده شود تا حجم کمتری را اشغال نماید و در این صورت قیمت هر کیلو بار هوایی کمتر خواهد بود.  در هنگام ارسال کالا فاکتور هایی در اختیار مشتری قرار می گیرد، در این فاکتور ها قیمت هر کیلو بار هوایی درج می شود تا مشتریان بتوانند از تعرفه ارسال بار هوایی مطلع شوند.

قیمت هر کیلو بار هوایی

هزینه هر کیلو بار هوایی و مقایسه آن با اضافه بار مسافری  

تعرفه ی ارسال بار هوایی غیر همراه مسافری نسبت به اضافه بار مسافری  از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه و مناسب تر است. مسافران تنها می توانند 25 الی 40 کیلو گرم بار را با خود جا به جا نمایند. البته این مقدار به نوع ایرلاین و یا مقصد مورد نظر بستگی دارد. قیمت هر کیلو بار هوایی اضافه  برای یک مسافر در حدود 30 دلار است.

با توجه به موارد مطرح شده در بالا می توان نتیجه گرفت که هزینه  ارسال بار در حالتی که اضافه بار مسافر نیست، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. در بعضی از موارد می توان کلیه ی وسایل خانه را از طریق ارسال با هواپیما به کشور مورد مهاجرت منتقل نمود و بدین صورت و به راحتی با هزینه ی کمتری وسایل زندگی را در کشور دیگری با خود به همراه داشت. هزینه پست اکسپرس هوایی نیز یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط شرکت های حمل بار هوایی است که به کمک آن می توانید ارسال بار را با قابلیت اطمینان بالایی به انجام رساند.

عوامل موثر بر تعرفه بار هوایی  و هزینه پست هوایی

فاکتورها و عواملی بر هزینه حمل بار با هواپیما تاثیر گذار است که در زیر به بیان و بررسی آن ها می پردازیم:

  • خطوط ایرلاین داخلی و پست هوایی بین المللی قیمت هر کیلو بار هوایی متفاوتی دارند.
  • به دلیل اینکه هزینه ارسال بار در خطوط ایرلاین خارجی بر اساس دلار پرداخت می گردد، در نتیجه قیمت ارز می تواند بر میزان هزینه ی پرداختی تاثیر بگذارد.
  • با توجه به اینکه شرکت هوایی در چه کلاسی قرار گرفته است و کیفیت خدمات حمل بار به چه صورت است، هزینه پست اکسپرس هوایی و یا هزینه هر کیلو بار هوایی متفاوت است.
  • شیوه ی بسته بندی و اینکه در بسته بندی از چه موادی استفاده شده است، می تواند تعرفه پست اکسپرس هوایی را متفاوت کند. معمولا در بسته بندی بار هوایی از موادی همچون گونی، کارتن، پالت بندی و یا فلز استفاده می شود.
برچسب ها:
[امتیاز 3 ]

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست